Mellem en perlerække af små farverige huse, ligger det hvidkalkede byhus, som en klassisk milepæl i Fjordgade. Her hviler en urokkelig charme og ro, der suppleres af den fabelagtige beliggenhed i anden række til fjorden - centralt i Løgstørs byliv og det skønne havnemiljø.
Villa Fjord er i to plan - stueetagen er indrettet med entre, soveværelse, toilet, stor stue med brændeovn med åben forbindelse til køkken og ligeledes til gårdhaven. Gårdhaven er privat og syd-østvendt, og den afskærmer vinden fra fjorden på fineste vis.
På første etage er der yderligere tre store soveværelser (dog åbent mellem 2 af dem) og et badeværelse.
Generelt: Husareal er 118 m2. Bygget i 1877. Moderniseret i 0. 158 m2 grund. 2 toilet. 4 soveværelser. (3 x dobbeltsenge,2 x enkeltsenge) Vandudsigt inde fra huset
Wellness:
Multimedier: Gratis internet, Trådløst internet (WiFi), TV
Udstyr til børn: Baby højstol, Barneseng
Andre aktiviteter: Bobspil, Spil/legetøj til indendørs brug
Udendørs faciliteter: Terrasse, Havemøbler, Parasol, Havegrill gas, Indhegnet grund
Der er endnu ingen indlæg i gæstebogen for denne feriebolig endnu. Har du tidligere lejet huset, så vær den første til at komme med en bedømmelse af ferieboligen.
Dette sommerhus har været udlejet privat her på portalen siden marts 2025
Udlejer:
Sarah Frillerhøj
Har du spørgsmål vedr. dette sommerhus, så kontakt den private udlejer direkte ved at skrive i kontaktfeltet nedenfor. Husk at angive din email-adresse.